Як захистити кошти на банківській картці від шахраїв.


Кіберзлочинці в Україні продовжують шукати довірливих громадян і перевіряти ступінь їх безпечності в спілкуванні по телефону. Шахраї представляються працівниками різних відомств і організацій. Починають розмову довірчим тоном і просять відповісти на кілька простих запитань, встановлюючи довіру і усипляючи пильність відповів на дзвінок людини. Вони уважні, доброзичливі, чемні. При дзвінку вони часто користуються базами даних, здобутими незаконним шляхом.

Тому нехай Вас не дивує, якщо в розмові називається більш докладна інформація про вас. До вас можуть звернутися по імені, по батькові, назвати дату вашого народження, нібито підтверджуючи приналежність до організації, від якої представився дзвонив.

Кібершахрайство – попереджений, значить захищений

Один з найпоширеніших прийомів обману, коли шахрай телефонує від імені мобільного оператора і повідомляє різні причини, чому йому необхідно дізнатися три останні номери, на які дзвонили ви і три останні номери, куди дзвонили ви. Ці дані відкривають можливість переоформити дублікат вашої SIM-карти на зловмисника, а для вас доступ до неї виявляється закритий.

Маючи дублікат SIM-карти, шахрай докладає всіх зусиль, щоб в найкоротший час зняти гроші з рахунку. Якщо до неї прив’язані електронні адреси, паролі, доступи до особистих кабінетах кредитно-фінансових сервісів, то протягом декількох годин зловмисником оновлюються паролі, що дає йому можливість зробити переказ коштів з вашої банківської карти або оформити мікрокредити.

Про його діях ви зможете дізнатися, тільки після закінчення терміну погашення мікрокредитів або перевірці стану банківського рахунку, коли вам почнуть приходити повідомлення з нагадуваннями про погашення заборгованості. Погодьтеся, що це неприємна перспектива.

Подбайте про безпеку ваших фінансів заздалегідь.

Сьогодні це ваша відповідальність в першу чергу. Так як ні банк, ні оператор не забезпечують збереження ваших коштів у разі перереєстрації вашої SIM-карти сторонньою особою. Звичайно ж про випадок шахрайства необхідно повідомити в поліцію. Але ось повернення втрачених сум, на жаль, сумнівний, – занадто витончені схеми замітання слідів.

Важливі правила безпеки ваших фінансів

У будь-яких телефонних розмовах треба бути гранично уважним до інформації, яку повідомляєте саме ви у відповідь на дзвінок. І дотримуватися кількох простих правил, які надійно захистять ваші гроші на банківській картці.

  1. При підозрі в шахрайських дзвінках припиніть на час розмова і впевніться у відповідній організації, від імені якої видається той, що дзвонив, чи дійсно він там працює і чи є привід йому дзвонити вам. Пам’ятайте, що ви вирішуєте, яку інформацію повідомляти.
  2. «Прив’яжіть» свою SIM-карту до паспортних даних. Це дозволить її міняти тільки після пред’явлення паспорта і унеможливить облудну схему з перереєстрацією SIM-карти.
  3. Заблокуйте на час перевірки ситуації, що виникла доступ до ваших банківських картах.
  4. Ознайомте ваших близьких з правилами розмови по телефону з незнайомими людьми.
  5. Перевіряйте всі сумнівні дзвінки в саме стислий час.

Іноді корисно запитати в бюро кредитних історій дані про мікро-позиках і кредитах, оформлених на ваше ім’я, щоб перевірити відсутність кредитів, які вами не були оформлені/ Чим оперативніше ви реагуєте і завчасно вживаєте заходів безпеки, тим надійніше буде захищено ваше фінансове благополуччя.

Якщо ж у вас виникне необхідність в мікропозик, скористайтеся послугами надійних і перевірених МФО на нашому сервісі «24/7 займ на карту в Україні».

  1. Ознайомтеся з пропозиціями МФО.
  2. Зробіть заявку на необхідну суму і термін погашення.
  3. При позитивному рішенні, підтвердіть заявку і отримаєте гроші.
Кредит на выгодных условиях

Хотите получать кредит на самых выгодных условиях и быть в курсе всех акций?

Кредит у розмірі 0%
0.01%
до 10000 грн
Подати заяву
0.01%
до 10 000 грн
Подати заяву
0.01%
до 10000 грн
Подати заяву
0.01%
до 12000 грн
Подати заяву
Залишити відповідь
Ваша оцінка
Читайте також

Кіберзлочинці в Україні продовжують шукати довірливих громадян і перевіряти ступінь їх безпечності в спілкуванні по телефону. Шахраї представляються працівниками різних

Дізнатися більше

Навіщо вам гроші? Ви можете точно відповісти на це питання? Зазвичай, коли питають про бажаному кількості грошей, людина не замислюючись

Дізнатися більше

Гроші – обмеження нашого життя або Улюблена Коробка з малюнками на стінках. Гроші в буденних днях вашому житті, – які

Дізнатися більше